pisanie

Ciekawostki o pisarzach

Każdy z nas ulubionego pisarza. Kiedy dowiadujemy się o nim czegoś zaskakującego, postrzegamy jego twórczość inaczej. Przedstawię dziś ciekawostki o pisarzach, może coś cię zaskoczy?


Marek Hłasko nazywany jest „poetą jednego wiersza” za sprawą czajnika, po który wysłała go matka. Wrócił bez niego, za to z poezją.

H. Ch. Andersen nocując w hotelu zawsze zabierał linę, na wypadek pożaru, by móc się ewakuować. Pod łóżkiem trzymał kartkę z napisem: „Ja tylko wyglądam jak umarły” – żeby nie pochowano go żywcem.

Dla Virginii Woolf pisanie było tym, czym dla innych psychoanaliza.

Ernest Hemingway tworzył na stojąco. Jedni twierdzą, że powodem był uraz wojenny, inni zaś, że dzięki temu nie zasypiał, co było wysoce prawdopodobne po zwyczajowych siedemnastu drinkach o poranku.

Karol Dickens durzył się w siostrze żony. Po nagłej śmierci piętnastolatki, przechowywał w szafie jej rzeczy i pukiel włosów.

W. Gombrowicz napisał „Ferdydurke” z pomocą pokojówki.

Oscar Wilde spacerował po Londynie w krótkich spodenkach, kożuchu i z kwiatkiem w dłoni. Aresztowano go za kontakty homoseksualne.

Frantz Kafka mieszkał z rodzicami do 35 roku życia; nigdy się nie ożenił. Po śmierci znaleziono w jego rzeczach zbiór pornografii z udziałem zwierząt.

Ciekawostki o pisarzach

Nie doszukałam się ciekawostek na temat mojego ulubionego pisarza, Richarda Yatesa. Może dobrze, wystarczą mi jego książki.

A Ciebie zaskoczyła kiedyś informacja o Twoim ulubionym pisarzu? Co to było?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.