Książki

„Mowy nie ma!”

O życiowych zakrętach i nowych początkach.

Małgorzata to kobieta spełniona. A przynajmniej tak by się wydawało na pierwszy rzut oka. Żona, matka, nauczycielka w liceum, lubiana przez uczniów. Mało kto domyśliłby się, że jej małżeństwo przechodzi kryzys. W świąteczny wieczór Małgorzata przyłapuje męża na zdradzie. Świadkiem kłótni jest nowy sąsiad Adam, który cudem unika uderzenia iPadem, wyrzuconym w afekcie z trzeciego piętra. 

Na szczęście Małgorzata może liczyć na przyjaciółkę i – dość nieoczekiwanie – na nowego sąsiada. 

Niespodziewanie wracają demony przeszłości. Małgorzata będzie musiała odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań…

Przeczytaj fragment powieści „Mowy nie ma!”

Hanna Dikta, pisarka

Niełatwe problemy, skomplikowane życiorysy, nieoczywiste wybory – to wszystko można znaleźć w książce Żanety Pawlik Mowy nie ma!, która jest powieścią mądrą i skłaniającą do refleksji. To, co mnie szczególnie ujęło, to dopracowany język, realizm postaci oraz rozbudowana warstwa psychologiczna. Niewątpliwym atutem książki jest także nieprzewidywalna fabuła. Wszystkie te cechy sprawiają, że powieść Mowy nie ma! wyróżnia się na tle literatury obyczajowej i na pewno jest warta poznania. 

Agnieszka Lis, pisarka

Mąż, córka, brodaty sąsiad, samotne wakacje… Codzienność Małgorzaty obrasta w komplikacje, a jednak bohaterka dochodzi do wniosku, że życie trzeba garściami brać! Świetnie napisana, życiowa powieść o radzeniu sobie z kłopotami. Polecam serdecznie!

Przeczytane? Zostaw proszę opinię na portalu Lubimy Czytać. Dziękuję.

A może masz profil na Na Kanapie.pl i Granice.pl? Podziel się z innymi swoją opinią. Dziękuję.