Żaneta Pawlik

Biogram

Zwyczajna kobieta niezwyczajnie patrząca na świat i ludzi. Chciałaby powiedzieć, że bycie TU i TERAZ jest jej receptą na szczęście, ale skłamałaby. Nieustannie chce być TAM. I jeszcze TAM.

Autorka opowiadań, w trakcie pracy nad powieścią obyczajową. Porusza się między dwoma biegunami: rzeczywistością i fikcją literacką, które wzajemnie na siebie oddziałują. 

Dystansu do tego, co ściąga w dół nabiera podróżując z plecakiem (najchętniej po Azji) lub na deskach teatralnych Lekkiego Teatru Przenośnego, jako aktorka nieprofesjonalna. Fascynatka jazdy na motocyklu, którym wraz z mężem przejechała Trasę Transfogarską i Transalpinę (Rumunia) oraz Chorwację. 

Niedoszła buddystka (ale się starała). Weekendowa kura domowa (tylko jej tak wolno mówić o sobie). Uzależniona od kawy i adrenaliny. Doprowadza do końca każde przedsięwzięcie, którego się podejmuje. Z jakim skutkiem? Różnym.

Prowadzi kanał YouTube z filmami z podróży i reportażami.

Nagrała kilka podcastów – posłuchasz na platformach SpotifyAnchorGoogle Podcasts. Jeśli wolisz YouTube – playlista Podcasty.

Bywa zapraszana do programów śniadaniowych.

 

PUBLIKACJE

maj 2021

“Cyganka” (opowiadanie); czasopismo literacko-artystyczne Bezkres NR 22; wydawnictwo Dobrota. ISSN 2658-0381.

lipiec 2021

“Maska” (opowiadanie); almanach “Żywot utrapiony”; wydawnictwo Dobrota. ISBN 978-83-960482-9-5.

© 2021 Żaneta Pawlik

Theme by Anders Norén