podróże,  Wietnam

Plan zwiedzania Wietnam Południowy

Obierając sobie na cel podróż do kraju X wypadałoby coś poczytać na jego temat. Wyjeżdżając na własną rękę „coś” już nie wystarcza. Szczerze mówiąc to ciężka harówka, ale pozwala zaplanować wszystko po swojemu, zatrzymać się dłużej tam, gdzie się nam spodoba, bez podporządkowania się pilotowi wycieczki (no, chyba że Ty jesteś pilotem dwu- lub kilkuosobowej grupy przyjaciół, wtedy muszą podporządkować się Tobie).

Nie ma zmiłuj

I choć mogłabym dać tutaj „uśmieszek” dla złagodzenia powyższej tezy, to jednak się powstrzymam. Każda grupa musi mieć lidera, który ogranie całość licząc się oczywiście z preferencjami wszystkich uczestników.

Plan pobytu Wietnam rodził się w bólach

Dlatego też bardzo ważne jest, żeby przed wyjazdem zaplanować dokładnie jaka okolicę chcemy zwiedzić, ile dni zostać w danym miejscu, jakie zabytki obejrzeć, na jakim targu postawić stopę, przeanalizować możliwe środki transportu, kupić z wyprzedzeniem bilety, jeśli jest taka możliwość (a czasem konieczność – patrz pociągi w Indiach!).

Plan pobytu powstaje w bólach, bo na początku wszystko jawi się jak niekształtna masa, a pod koniec okazuje się… Nie, w sumie to już w środku do tego dochodzimy.

Plan pobytu Wietnam – konkret

Przejdę do meritum, bo na temat organizacji mogłabym wiele napisać, a ten artykuł ma Ci dać KONKRETNE podpowiedzi jak poruszać się w Wietnamie Południowym. Poniżej znajdziesz mój plan i wcale nie twierdzę, że nie znajdziesz w Internecie lepszego. Ba! Jeśli skorzystasz z usług firm szyjących plany na miarę /Twoich oczekiwań/ powinien być jeszcze lepszy (i droższy hehe). Posiłkuj się zatem moim planem i dopasuj do własnych oczekiwań. Możesz skorygować w nim co tylko chcesz. Dzielę się nim po to, żeby ta szara, niekształtna masa na początku drogi nabrała jakiegoś wyglądu, a Ty sobie go ugniataj jak plastelinę, z której każdy może ulepić niby tego samego ludzika, a jednak oryginalnego i niepowtarzalnego.

Dowiedz się więcej

Podrzucam tu linki do niektórych artykułów, jakie napisałam o Wietnamie Południowym. Znajdziesz w nich nie tylko relacje z podróży, ale także wskazówki i informacje organizacyjne.

Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto będzie w Ho Chi Minh, czyli w Sajgonie. Tunele Wietkongu Cu Chi. Wojna w Wietnamie

Najlepiej wypożyczyć skuter w Mui Ne, nie kupować wycieczki. Wieże Chamów (Czamów) w Mui Ne

Ciekawa wycieczka, ale trzeba podjechać aż pod granicę z Kambodżą. Trochę daleko od Sajgonu. Kaodaizm w Wietnamie. Świątynia CAO DAI

Sajgon – mini przewodnik po atrakcjach Ho Chi Minh

Cholon – chińska dzielnica w Sajgonie

Wietnam Południowy bez Delty Mekongu to jak wyjazd nad morze bez zanurzenia w nim stopy. Zwiedzanie Delty Mekongu

Bardzo przyjemne miasteczko kilka godzin od Sajgonu. Pomimo obecności rosyjskich turystów spokojne i ciche. Mui Ne – nadmorski kurort

A ja bym tu nie wracała. Nawet pominęłabym, gdybym wiedziała, że Da Lat jest takie… byle jakie. Okolice Da Lat już znacznie ciekawsze; warto wypożyczyć samochód z kierowca, albo – kto odważniejszym w tym szalonym ruchu na drogach – skuter. Da Lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.