O autorce

Powieściopisarka. Laureatka konkursu O-po-wieść-o-graniczeniu organizowanego przez Fundację Olgi Tokarczuk. Przez blisko dekadę występowała na deskach Lekkiego Teatru Przenośnego. Laureatka I miejsca w XVIII Turnieju Sztuki Recytatorskiej Promuj Śląsk. Zanim zajęła się pisaniem, podróżowała z plecakiem lub na motocyklu. Eksplorowała skuterem deltę Mekongu, medytowała w tajlandzkiej jaskini, została pobłogosławiona przez hinduskich braminów.

Uczestniczka warsztatów prozatorskich pod patronatem Fundacji Olgi Tokarczuk w ramach Festiwalu Góry Literatury 2024, gdzie pracowała pod okiem Karola Maliszewskiego, Miłki Malzahn i Zbigniewa Kruszyńskiego. Tworzenia scenopisu uczyła się u Roberta Małeckiego

Nagrywa podcast Pisarskie Dywagacje o literaturze i rynku książki. Zawodowo związana z obszarem zarządzania operacyjnego. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) na kierunku Informatyka w Zarządzaniu i Marketingu oraz WSZMiJO (Reklama). Ukończyła studia podyplomowe na Akademii Górnośląskiej (Zarządzanie Zasobami Ludzkimi).

Mówi o sobie, że jest kobietą samospełniająca się i wierzy, że ten proces nie ma końca. Prywatnie jest żoną i matką. Mieszka na Śląsku.

Dotychczas ukazały się jej powieści: Za zasłoną milczenia (2024), Światło po zmierzchu (2023), Tamarynd (2023), Mowy nie ma! (2022).

Instagram/Facebook @zanetapawlik.autorka

Zapał twórczy nie wystarczy do napisania książki. O tym co zrobić, żeby fabuła wciągała, bohaterowie nie byli papierowi, a wreszcie jakimi prawami rządzi się rynek wydawniczy, opowiadam w bloku Pisanie/Czytanie oraz w podcaście Pisarskie Dywagacje.


Na ekranie

W porannym programie „Pytanie na Śniadanie” opowiadam o podróży do Chorwacji. Zobacz ile ciekawostek można zmieścić w pięciu minutach rozmowy.

COM.TV o spektaklu „Postmodernistyczne zachowania miłosne”. Sztuka jest brutalnym opisem emocji osób, które wchodzą ze sobą w relacje miłosne.


Powieści, które mogą Cię zainteresować