Człowiek nie potrafi ocenić swoich błędów tak długo, jak opowiadanie leży w szufladzie biurka; trzeba je opublikować i zacząć wstydzić się za nie; to jest jedyna możliwość nauczenia się czegokolwiek na przyszłość.
Marek Hłasko

Pisanie i czytanie

Zapał twórczy nie wystarczy do napisania książki. O tym co zrobić, żeby fabuła wciągała, bohaterowie nie byli papierowi, a wreszcie jakimi prawami rządzi się rynek wydawniczy, opowiadam w bloku Pisanie/Czytanie.
Kreacje aktorskie
Podróże

Zajrzyj do strefy, w której prezentuję rzeczywistość przez pryzmat włóczęgi z plecakiem po Azji, Afryce i motocyklowych wojaży po bezdrożach Europy
Kup moją książkę

O życiowych zakrętach i nowych początkach.
Małgorzata to kobieta spełniona. Mało kto domyśliłby się, że jej małżeństwo przechodzi kryzys. W świąteczny wieczór Małgorzata przyłapuje męża na zdradzie. Świadkiem kłótni jest nowy sąsiad Adam, który cudem unika uderzenia iPadem, wyrzuconym w afekcie z trzeciego piętra.
Na szczęście Małgorzata może liczyć na przyjaciółkę i – dość nieoczekiwanie – na nowego sąsiada.
Niespodziewanie wracają demony przeszłości. Małgorzata będzie musiała odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań…

Niełatwe problemy, skomplikowane życiorysy, nieoczywiste wybory – to wszystko można znaleźć w książce Żanety Pawlik Mowy nie ma!, która jest powieścią mądrą i skłaniającą do refleksji. To, co mnie szczególnie ujęło, to dopracowany język, realizm postaci oraz rozbudowana warstwa psychologiczna. Niewątpliwym atutem książki jest także nieprzewidywalna fabuła. Wszystkie te cechy sprawiają, że powieść Mowy nie ma! wyróżnia się na tle literatury obyczajowej i na pewno jest warta poznania.

Mąż, córka, brodaty sąsiad, samotne wakacje… Codzienność Małgorzaty obrasta w komplikacje, a jednak bohaterka dochodzi do wniosku, że życie trzeba garściami brać! Świetnie napisana, życiowa powieść o radzeniu sobie z kłopotami. Polecam serdecznie!