Wrzesień. Jakie rośliny zakupić?

Ale ten czas leci. Niedawno były wakacje a tu po patrz. Witamy wrzesień w naszych ogrodach. Dni stają się co raz to krótsze, robi się chłodniej a nawet miejscami zaczyna dochodzić do gruntowych przymrozków. A więc nadszedł już czas aby wnieść do domu rośliny doniczkowe, które lato spędziły na dworze. Najlepszym dla nich miejscem będzie parapet w chłodnym pomieszczeniu. Powoli ograniczamy ich podlewanie i kończymy je nawozić. Warto zakupić nowe rośliny 🙂 I właśnie na tym dzisiaj chce się skupić. Kilka rad ode mnie. 🙂

1. Idzie zima a więc warto porozglądać się za roślinami, które mają dekoracyjne owoce, aby rozweseliły nasz dom jesienią. Chociaż Ja osobiście lubię jesień (no dobra, zimę bardziej). Zresztą czyż nie wygląda epicko widok, kiedy na zewnątrz hula śnieżyca a w naszym domu goszczą piękne, kolorowe rośliny? Od razu człowiekowi lepiej na serduchu. Co kupić? Polecam nerterę, psiankę lub kumkwat.

2. Jesień, to również co raz mniejsza ilość światła a więc potrzebujemy rośliny, które kwitną a zarazem nie potrzebują zbyt oświetlonego miejsca. Przykładami takich roślin są na przykład: kliwie, skrzydłokwiat, paprocie o ozdobnych liściach, algaonemę, aspidistrę, cissusy, zroślichę, fatszederę i pnące filodendrony.

3. Warto wybrać rośliny cebulowe do pędzenia, które zakwitną pod koniec roku. Nadają się do tego: hiacynty, narcyzy, krokusy i tulipany. I tu ważna uwaga. Kupujemy specjalnie przygotowane do pędzenia cebule.

4. W najciemniejszych miejscach w domu instalujemy dodatkowe oświetlenie punktowe, które wyposażamy w specjalne żarówki dla roślin „światło dzienne” (niebieskie).

5. Wybierając nowe rośliny w sklepach ogrodniczych dowiedzmy się wpierw jakie są ich wymagania hodowlane.

Zapraszam Cię do mojego poprzedniego wpisu. Tym razem wyjaśniam w nim: „Dlaczego w doniczce są białe kulki„? Zapraszam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *