Podlewanie roślin wodą z kranu

Przyznam, że na początku swojej przygody z roślinami doniczkowymi wiele razy zastanawiałam się nad jakością wody i nad tym czy ma ona jakiekolwiek większe znaczenie przy podlewaniu roślin? W sumie woda jak woda, ale czy aby na pewno?

Woda dla roślin jest życiodajnym składnikiem. Im jest lepszej jakości, tym lepiej dla samych roślin co jest dosyć oczywiste. Woda, którą mamy w kranie, jeśli nie zawiera zbyt dużych ilości wapnia, to można używać jej do podlewania roślin. Wyjątkiem są tutaj rośliny, które bezwzględnie wymagają wody miękkiej czyli na przykład azalia, gardenia czy większość storczyków.

Możemy również zakwaszać wodę z kranu dodając do niej 10 kropli octu na 1 litr lub torebkę kwaśnego, słabo rozłożonego torfu – na noc. Warto także zastosować środki odwapniające. Dobrym pomysłem jest również zbieranie deszczówki chociaż nie zawsze. Wszystko zależy od tego gdzie aktualnie mieszkamy i z jakimi zanieczyszczeniami powietrza boryka się dany region. Zresztą, napisałam na ten temat artykuł: Czy można wystawiać rośliny na deszcz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *