Perkusja dla początkujących

perkusja żaneta pawlik

Perkusja dla początkujących. Hm… Temat rzeka. Powstało tak wiele artykułów, które poruszają to zagadnienie, że nie ma większego sensu po raz kolejny powielać te same treści. Niemniej jednak, podzielę się z Tobą moimi przemyśleniami na ten temat.

W ogóle – jak to wyglądało u mnie?
Kiedy kupowałam moje pierwsze bębny kompletnie nie ogarniałam tematu. Mimo to zdecydowałam się na zakup nowych beczek – wydawało mi się to być najkorzystniejszym rozwiązaniem – dlatego przeszukując stronę internetową pewnego sklepu perkusyjnego natrafiłam na w miarę tani zestaw. Mój wybór padł na PDP Z5. Praktycznie za nie całe 1700 zł miałam kompletny zestaw czyli statywy, stopę no i bębny. Korpusy były wykonane z topoli.

Gdybym TERAZ zaczynała i stanęłabym przed zakupem pierwszego zestawu – zapewne poprosiłam bym o pomoc kogoś bardziej doświadczonego ode mnie, to raz. A dwa – porozglądałabym się za używkami. Czasami można wyrwać niezłe beczki za bardzo atrakcyjną cenę. Chciałabym również zaznaczyć fakt, iż niekoniecznie bębny z wysokiej pułki cenowej mają lepsze brzmienie od tych tańszych. Wszystko zależy od naszych upodobań i przekonań. Aż muszę tutaj przytoczyć historię mojego znajomego. Otóż jakiś czas temu ów znajomy zakupił sobie bębny z firmy PDP – seria X7. Szukał beczek, które będą wykonane z klonu. Innych opcji nie brał pod uwagę. Z tego co pamiętam cena jak za taki zestaw była bardzo korzystna a więc znajomy zdecydował się na jego zakup. Jaka była jego ekscytacja, kiedy już perkusja do niego trafiła. Potrafił godzinami przesiadywać w kanciapie delektując się brzmieniem swoich nowych bębnów. Ale czar prysł, kiedy dowiedział się, że jego bębny wcale nie są wykonane z klonu, ale z brzozy. I od tej pory – ten sam zestaw już nigdy nie zabrzmiał dobrze. 🙂

Osobiście nie dzielę bębnów w taki sposób tzn. klon – zarąbiste brzmienie a brzoza – takie se. Przede wszystkim warto mieć na uwadze swoje upodobania. Nikt również nie powiedział, że beczki za 2,3 lub 4 tys są gorsze od beczek za 10 tys. Niekoniecznie aby zestaw dobrze zabrzmiał trzeba mieć znaczek DW 🙂 To jest kwestia indywidualna.

A więc testuj… Pytaj ludzi którzy już trochę siedzą w temacie i przemyśl sprawę dokonując rozważnego zakupu. Nie śpiesz się.

Zachęcam Cię do zapoznania się z moim poprzednim artykułem z kategorii perkusyjnej: „Metronom„.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *