Perkusja dla początkujących. Pad

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z perkusją i nie masz pojęcia co to pad już służę Ci pomocą. Otóż, pad to po prostu kawałek gumy przeznaczony dla perkusistów w celu wykonywania ćwiczeń technicznych (zdjęcie powyżej). Jego zaletą jest to, że można go zabrać dosłownie wszędzie: w podróż, do pracy, w trasę czy na podwórko. No i co najważniejsze – jest cichy a więc bardzo dobrze sprawdza się w mieszkaniach, domach albo na zewnątrz. Jeśli chodzi o mnie zazwyczaj ćwiczę technikę na dwóch padach. Jeden robi za werbel („Vic Firth”). Drugi za centralę (Gibraltar). Obydwa pady to używki, które udało mi się wyrwać po okazyjnych cenach. Co prawda mam również mniejsze pady z DW, które wykorzystuję do ćwiczeń, kiedy jestem na zestawie, ale korzystam z tego rozwiązania rzadko kiedy. Po prostu lubię słyszeć bębny 🙂 Widziałam też takie drzewka, które składają się z 5 padów. Wypuściło je bodajże DW. Ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli w domu bądź w mieszkaniu nie mamy możliwości grania na perkusji a sam zestaw został w kanciapie.

Fajna sprawa, kiedy ma się swoje beczki, ale warto z samym zakupem pierwszego zestawu trochę poczekać. Przede wszystkim po to aby sprawdzić czy nasza fascynacja perkusją nie jest po prostu „chwilowym zauroczeniem” (jakkolwiek to brzmi). Z własnego doświadczenia wiem, że perkusję jest trudniej sprzedać niż np. gitarę. Powodem jest ograniczona ilość perkusistów – jest nas po prostu mniej. Może warto na początku porozglądać się za używkami? Czasami można wyrwać dobre beczki za atrakcyjną cenę. Najlepiej przed samym zakupem bębnów poradzić się kogoś, kto się na tym zna.

Swoją drogą niektórzy perkusiści zalecają, aby przez pierwsze dwa lata nauki gry na perkusji skupić się tylko i wyłącznie na ćwiczeniach technicznych wykonując je na padzie. Później dopiero zakupić zestaw. Tylko… Wytrzymać tak długo bez bębnów? W moim przypadku niewykonalne. XD

Zachęcam Cię do zapoznania się z moim poprzednim artykułem z tematy perkusyjnej Perkusja dla początkujących. Ćwiczenia z metronomem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *